On-line poradna

V tomto tématu Vám rádi zodpovíme všechny dotazy týkající se testování na HIV, tedy např. KDY jít na test, KAM jít na test apod. Získáte zde také informace o možnostech tzv. rychlo-testů. Budeme se snažit, abyste svou odpověď získal/a v pracovní dny nejpozději do 24 hodin od položení dotazu.

Pokud jste v přehledu již položených dotazů nenašli to na co se chcete zeptat, položte vlastní dotaz.

 

 

Stery 18. 7. 2019

Uživatel: Dominik, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobry den provádí se testy na hiv ze steru z močové trubice ?děkuji

Hiv ze steru 18. 7. 2019

Uživatel: Ales, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den,dá se zjistit hiv ze steru z uretry?nebo jen z krve díky

Furolin vs test HIV 17. 7. 2019

Uživatel: Petr, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, dělal jsem si test na HIV oraquick rapid ze slin přesně po 64 dnech od nechraneneho sexu, jde o to ze 18 dni pred testem jsem dobral antibiotika furolin na nějaké bakterie v moči. Zajímá mě jestli mohl být test ovlivněn, i když byl negativní,nebo ho mohu brát jako spolehlivý. Díky za odpověď.

Testování po bouračce 12. 7. 2019

Uživatel: Aneta, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, mám nového přítele a ráda bych s ním začala sexuálně žít, ale bohužel přede mnou vedl celkem rizikový pohlavní život. No docela nedávno měl bouračku. Prý mu tenkrát dělali všechny možné testy, testovali moč i krev. Obsahuje takový rozbor či test i test na HIV virus? Nebyl na žádné operaci. Moc Vám děkuji za odpověď. 😊

Sdělení výsledku, spolehlivost testu 11. 7. 2019

Uživatel: Honza, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den! Chtěl bych se zeptat ohledně testování v Domě světla. Pokud bych přišel na test řekněme ve středu 17.7.2019 tak sdělení výsledku by bylo hned to další pondělí 22.7.2019 nebo až přespříští pondělí 29.7.2019? Dál bych se chtěl zeptat zda rychlotest provedený přesně 85 dní po riziku je dostatečně spolehlivý a není třeba testovat znovu? Předem děkuji za odpověd.

Domácí test 11. 7. 2019

Uživatel: Winston, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně domácího testu na Hiv.Jsem diagnostikovaný,ale už spoustu let s VN na nule.Zajímalo by mě jak by mi vyšel v případě zakoupení domácí test?Vyšel by mi negativní,pokud mám nulu nebo i přesto by prokázal pozitivitu?Děkuji za odpověď

Primoinfekce 11. 7. 2019

Uživatel: marie, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, poprosím Vás o informaci, či v případe prodělané primoinfekce ( 2 týdny po odeznění primoinfekce, 7 týdnů po riziku ), tedy v případě, že by se skutečně jednalo o primoinfekci a příznaky by nebyli zaměněné s jiným onemocněním, by již test na protilátky byl spolehlivý a odhalil by pozitivitu, nebo i vdaném případě může byt falešně negativní a je nutné čekat 3 měsíce. Děkuji

Obava ze spolehlivosti testu 10. 7. 2019

Uživatel: Adéla, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, píšu, protože už jsem zoufalá. Před rokem jsem měla nechráněný pohlavní styk s vyvrcholením do pochvy s neznámým mužem. Jak strašná to nezodpovědnost. Byla jsem na prvním anonymním testu po šesti měsících v Liberci - negativní. Na druhém testu po jedenácti měsících v Jablonecké laboratoři - negativní. Nevím zda se tam provádějí stejné testy jako u vás. Žádný jiný pohlavní styk od toho to nechráněného už neproběhl, nemám vůbec pomyšlení. Vše bych hodila již dávno za hlavu, ale bohužel mě trápí příznaky HIV onemocnění. Při rekapitulaci jsem v prvních třech měsících prodělala silné afty v puse, přeléčeno antibiotiky, po dobrání nastalo dlouhodobé noční pocení bez důvodu. A teď mě trápí současná bolest v podpaží a v tříslech se zvetšenými bolestivými uzlinkami. Proto opakování testu po jedenácti měsících. Dnes je to přesně čtrnáct měsíců a já jsem zralá na další test, kterého se strašně bojim, že ty dva předešlé vyšly špatně. Už nevím co dál. U praktické lékařky , na neurologii, u gynekologa na všech testech pohl. chorob jsem byla. Z jejich hlediska a vyšetření vše v pořádku. I když jsem štíhlá, mám jen vysoký tlak a cholesterol z neustálého stresu. Tak nevím co dál, kdyby jste mohli tak poradit, prosím.

Dotaz 10. 7. 2019

Uživatel: Anonym, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobry den, mela jsem nechráněný pohlavní styk bez ejakulace do pochvy. Nejsem si jista jestli dotyčný neni nakažený . Hnedka po te jsem dostala pravidelnou menstruaci, radeji jsem si vzala i postinor. Kdy je vhodně si zajit na testy ci si je pořídit domu? Dekuji za odpoved.

Riziko a dotazy k testům 9. 7. 2019

Uživatel: Pavla, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, bohužel jsem měla rizikové chování s neznámým mužem - francouzské líbání, nechráněný orální sex on mně a včetně prstění nasliněnými prsty. Žádná krev, preejakulát nebo sperma. Z vaší poradny a informací na webu vím, že toho chování by nemělo být rizikové z pohledu přenosu HIV, nicméně z pohledu dalších pohlavnich chorob je to možné. Je možné k vám přijít v tomto případě na testy na syfilis a žloutenky? Případně jak brzy? Je možné přijít i po 2 měsících od rizika? V případě, když nebudu brát žádné antibiotika či kortikoidy apod. Je možné i na tyto infekce vystavit certifikát? Velmi vám děkuji za odpověď a děkuji za vaši pomoc všem sklíčeným lidem.

Imunita 9. 7. 2019

Uživatel: Tomas, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Zdravím. Ďakujem za odpoved na dotas Tomas zo dna 8.7.2019. Mal som na mysli to, že nech som mal v tom období medzi testom a rizikom oslabenú imunitu kvoli stresu, málo spánku, úzkosti atd či to nakoniec nemohlo mať dopad na moju imunitnú odpoved na protilátky. Teda že ked som mával afty a teda oslabenú imunitu či nemohol ten test vysť zle. Či po šiestich mesiacoch natom nezáleži??? Musel by som mať to autoimunitné ochoroenie?? Tak oslabená imunita sa tým mysli?? Či v mojom prípade nedošlo ani k riziku?? Ďakujem za Váš čas. Posledný dotaz :)

Môžem veriť testu? 8. 7. 2019

Uživatel: Tomas, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý deň. Ospravedlnujem sa že otravujem. Prosím Vás neviem sa zbaviť strachu z nákazy. Aby som Vám to opísal úprimne. Je to ešte z minulého roka a hambím sa zato to je jasné. Začiatkom roka som začal mať niejaké problémy v partnerskom živote s priatelkou atď. V januári som išiel prvý krát v živote na privát k jednej slečne. Prebehol tam kalsický sex s ochranou. A potom som spravil ešte jednu kravinu v máji. Zase som išiel na privát k inej slečne kde išlo len o orál z ochranou. Tu som už ale prišiel do styku aj zo slinami dotyčnej slečny. Niejak pred koncom toho orálu. Kondóm už na penise nebol a chcela ma dokončiť už iba rukou. Ok bol som chránený pokial ma uspokojovala ústami ale pri tom robení rukou mi asi cca 3-4 krát vypustila sliny na penis. Už nechránený penis kondómom. Na prvý test som teda išiel v auguste ten vyšiel ok na hiv a aj ostatné pohl.choroby. Druhý test som absolvoval v novembri teda po 6 mesiacoch. Ten vyšiel tiež dobre jak na hiv tak aj na ostatné pohl.choroby. Tieto dve situácie su jediné ktoré mi nedajú spávať. Chcel by som ešte pripomenúť alebo dať na vedomie že počas toho obdobia od rizika až po test som mal dosť náročné psychické obdobie. Máličko spánku, stres, depresie no nič moc. Vytvárali sa mi často v ústach afty čo som pred tým nemával vôbec. A afty že sú znakom oslabenej imunity. Netvrdím že afty sú príznak hiv. Len stále sa vraciam.k tomu či tie testy alebo ten posledný bol ozaj spolahlivý. Či tie afty v ústach neindikovali slabú imunitu a tým pádom slabé imunologické odpovede organizmu na infekcie a teda aj hiv. Možno to bude pre Vás znieť ako šialené ale aj takýto vie byť ludský mozog. Inak počas tohoto obdobia som nebýval niejak chorý alebo čo. Ešte raz sa ospravedlnujem za dlhú otázku. Ďakujem

Velké riziko? spolehlivost testů z kapky krve 8. 7. 2019

Uživatel: Filip, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, před nedávnem jsem měl nechráněný anální styk s prostitutkou+líbání i orální sex, je zde velká šance k nákaze? někde sem četl, že jen 0,01% ale že i po 1 styku který trval asi 5-10 minut se dá nakazit. Někde jsem zase četl, že u análu jako aktivní je riziko nízké a někde že je tu šance i 50%, tak mám docela strach. Chtěl bych se nechat otestovat z kapky krve s výsledkem do pár minut, odběr krve z žíly nemám rád, je tato metoda testování srovnatelná s odběrem krve? V případě bych byl rád za radu kde v Brně se mohu na rychlostest z kapky krve vyšetřit, něco jsem si o tom četl, že bych měl mít příznaky po 3-4. týdnu, ale není to vždy a test je až za 2-3 měsíce - tudíž začátkem září. Děkuji za případnou odpověď

Jistota? 7. 7. 2019

Uživatel: Roman, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, mám zhoršení tvorbu protilatek , 16 let od rizika. Absolvoval jsem pět laboratorních testů a jeden pcr test. Myslíte, že je zde prostor, že by tyto testy nakazu neodhalyli? Děkuji

Spolehlivost 5. 7. 2019

Uživatel: Radoslav, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Bude test spolehlivý pokud jsem 5 měsíců po riziku, avšak momentálně beru antibiotika?

Testy 3. 7. 2019

Uživatel: Janusz, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Je nějaká šance, že by se u testu stala chyba a byl vyhodnocen jako negativní (3 měsíce po riziku) i když bych byl pozitivní?

Antivirotika 1. 7. 2019

Uživatel: Kačka, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, chtěla bych se nechat otestovat, bohužel trpím na genitální opary a velmi často beru antivirotika.. musím dodržet nějakou delší dobu nebo stačí dopotučená, tj. 3 měsíce ?

Test 27. 6. 2019

Uživatel: Ondra, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den mám 2 dotazy. Byl jsem na testu 11 týdnu (79 dní) od rizikového chování test vyšel negativně mohu ho považovat za spolehlivi? A další otázka je proč mi doktor říkal že bych měl být ještě rok hlídání všude píšete že není důvod chodit na další test děkuji za informaci.

Spolahlivosť testu 25. 6. 2019

Uživatel: Lukáš, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý deň. Mám pár otázok. Môže ovplivniť výsledok testu 4. generácie ked v dobe medzi rizikom a testom prekonávam závislosť od fajčenia a s tým spojené vysoké psychycké napätie a stres. Ten rozdiel medzi rizikom a testom bol 5 mesiacov teda test po 5 mesiacoch od rizika. Počas tejto doby som bojoval s odvikaním a dosť my to dalo psychicky zabrať bol som v dosť velkom strese čo som nakoniec zvládol :) a ešte sa chcem spýtať či nízka hladina testosterónu može ovplivniť výsledok testu po tých spomenutých 5 mesiacoch alebo nato možem v pohode zabudnúť a brať svoj hiv status ako negatívny.?? Sakozrejme žiadne iné riziko nebolo. Ďakujem

Test po 91 dnech 24. 6. 2019

Uživatel: jarin, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, 23.12.2018 jsem měl chráněný sex s prostitutkou. Byl jsem 2x na HIV krevních testech, po 64 dnech (25.2.2019) a po 91 dnech (25.3.2019), v obou případech výsledek negativní. Dnes jsem si chtěl zajít na další test po 6 měsících do Domu světla, ale předtestový poradce mi řekl, že nemám, protože předchozí výsledky jsou dostatečně spolehlivé. Jsem stále trochu nervózní a raději bych si na nějaký test došel - mohu tedy vyjádření věřit a na další test už nechodit? Jsem HIV negativní? Děkuji.

Léky na alergii, rychlotest HIV 20. 6. 2019

Uživatel: Anonym, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, cca 2 týdny zpět jsem se byl testovat pomocí rychlotestu na HIV, ale až nyní mi došlo, že jsem si vzal možná tak přibližně 2 měsíce zpět jeden lék na alergii (zřejmě to byl kortikoid). Rizikový sex jsem měl před 3 lety. Po takové době již dané prášky neovlivní výsledky testu? Obávám se, jestli by takovéto prášky jako antibiotika či kortikoidy nemohly změnit výsledky testů i přesto, že jsou to již 3 roky od rizikového sexu. Nevím jak to funguje, když jsem si ten prášek vzal před méně než třemi měsíci. Můžou tyto léky ovlivnit výsledky testu pouze, pokud by jsem rizikový styk měl před kratší dobou než 3 měsíce? A jsou rychlotesty v HIV centru opravdu spolehlivý a nemusím se testovat ještě i žilním testem? Překvapilo mě, že byl výsledek snad během minuty. Omlouvám se za hloupé dotazy, jsem si nejistý.

rychlotesty u vás 20. 6. 2019

Uživatel: Pavel, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, chtěl bych si u vás v domě světla chtěla zajít na placené rychlotesty na HIV,Syfilis a žloutenky B,C. Stačí k provedení testu pouze krev z prstu nebo je potřeba vzít víc přímo z žíly ? Děkuji S pozdravem Pavel

VN 19. 6. 2019

Uživatel: Mid68, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Pozdravujem Vás, Chcel by som Vás požiadať o názor na nasledovné otázky. 1. Aké presné sú testy na vírusovu nálož, t. j. aké množstvo vírusu v ml krvi vedia kvantifikovat. 2. Robia sa testy na VN okrem krvi napríklad aj lymf. uzlín, kostnej drene atď.?

Opakované testovanie 18. 6. 2019

Uživatel: Robert, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý deň, chcel by som sa opýtáť či tieto testy možem považovať ako istý dôkaz, že nie som infikovaný vírusom HIV. Posledné a jediné riziko bolo pred dvoma rokmi a odvtedy som absolvoval 8krát testy zo slin Oraquick, 6krát laboratrne krvné testy 4. generácie a 1x PCR test, pričom všetky testy boli negatívne a vykonané viac ako 6 mesiacov od tohto rizika. Mám dlhodobo mierne zníženú imunitu(protilátkovu) preto sa pytam ci su tieto testy spolahlive. Imunitu mam znizenu len mierne, nemam nijake zdravotne problemy, len opakujuce rekurentne herpesy suvisice s oslabenou imunitou. Ďakujem za odpoveď

Obavy 18. 6. 2019

Uživatel: Lada, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobry den,absolbovala jsem test hiv a syfilis po 6 tydnech ok,po 8,11,20 hiv ok.pro masturbaci libani,atd bez zadneho styku.poras kazdy den na to myslim zda to nemohla ovlivnit nemoc,ci leky.partnera odmitam celou dobu a nevim co dal..zda dalsi test? Dekuji Lada

Syfilis 17. 6. 2019

Uživatel: Petr, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda jsou součástí rychlotestů na HIV automaticky i testy na Syfilis. Test jsem si nechával dělat 28.1. v Praze v domě světla.

spolehlivost testu 17. 6. 2019

Uživatel: Filip, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, z některých odpovědí jsem vyrozuměl, že výsledek testů může ovlivnit užívání antibiotik. Pokud jsem to správně pochopil, tak je to jeden z důvodů, proč se doporučuje testování nejméně 3 měsíce od rizika. Znamená to, že pak již výsledek je tímto způsobem neovlivnitelný? Tj. je-li výsledek testu po roce od rizikového chování negativní, je výsledek spolehlivý, i když týden před tím bylo ukončeno užívání antibiotik? Děkuji za odpověď.

Je moznost selhani testu 17. 6. 2019

Uživatel: Petra, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobry den,chetla jsem se zeptat byla jsem.na testu z krve asi 22 tydnu po riziku vysel negativne. Beru,ale antidepresiva dlohodobe. Ted se mi zhorsilo akne a padani vlasu a prvni myslenka je zda test byl.opravdu spolehlivy.dekuji petra

Testy hiv 12. 6. 2019

Uživatel: Tobias, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den kdy by užívala partnerka proexpozicni profilaxi omezilo by to vývoj protilátek u mne po 4 měsících negativní vím že užívala tento lék děkuji za odpověď

Kortikoidní mast 12. 6. 2019

Uživatel: Jirka, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den chtěl bych se zeptat jak moc ovlivní mazání mastí s kortikoidy ? Byl jsem na testech po 2 měsících a byly negativní. Dočetl jsem se, že antibiotika a kortikoidy zpomalují výskyt protilátek. Nebo se jedná jen o léky a mastičky do toho nespadají. Děkuji za odpověď.

Aktuální počet dotazů v databázi: 2554

Obrázek č. 138

Podpořte nás!

 

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.