On-line poradna

V tomto tématu Vám rádi zodpovíme všechny dotazy týkající se testování na HIV, tedy např. KDY jít na test, KAM jít na test apod. Získáte zde také informace o možnostech tzv. rychlo-testů. Budeme se snažit, abyste svou odpověď získal/a v pracovní dny nejpozději do 24 hodin od položení dotazu.

Pokud jste v přehledu již položených dotazů nenašli to na co se chcete zeptat, položte vlastní dotaz.

 

 

EBV a hiv test 17. 11. 2018

Uživatel: def, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobry den, Muze vir ebv ovlivnit tvorbu protilatek proti hiv a ze se to neukaze na testu? Dekuji.

Můžu tomu věřit? 16. 11. 2018

Uživatel: Muzu, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, Chtěla bych se zeptat jesli je spolehlivý výsledek rychlotestu po 72/60 dnech od rizika-pichnutí do prstu a dotek špinavou rukou sliznice a možný kontakt z virem. První test po 26/14dnech.Brala jsem antibiotiky v září na zánět močových cest a kandidozu. Děkuji moc za odpověď a vážím si vaši práce.

Odber krve 16. 11. 2018

Uživatel: Pavel, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, Lze zjistit případná nemoc hiv z klasického preventivního odběru krve u praktického lékaře? Dekuji

Můj případ 16. 11. 2018

Uživatel: penny, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Chtěl jsem se zeptat, pokud mohu, na míru rizikovosti chování a nějaké další otázky. Předem děkuji za Vaši odpověď. 1) Jak dlouhý čas nebo interval se rizika získání nákazy sčítají? Například pokud mám s pozitivní osobou sex dvě noci po sobě nebo s pauzou dva dny? Sčítají se viry, které útočí na zdravý organismus nebo za jak dlouho se virová nálož vlastně nesčítá a organismus vnímá již vir jako samostatnou nálož? Snad je to napsáno tak, že to lze pochopit? 3) V průběhu cca 2 měsíců jsem měl s HIV pozitivní ženou 3 orální styky, já je prováděl ženě a jeden vaginální styk. Vaginální styk byl ale zvláštní. Nemohl jsem se do ženy dostat, snad jen na 3cm a záhy toho zanechal. Nevím, kde byl problém. Je zde nějaká polehčující okolnost? Žena byla pozitivní 5 let a neléčená. Před stykem vždy řekla, že jsi jde osprchovat intimní místa. 4) Co soudíte o tabulce nakažlivosti viz odkaz? Odpovídá dle Vašeho názru realitě? http://www.poz.com/pdfs/P04-14p53.risk_transmission.pdf 5)Od ženy jsem vykoledoval aft a vřídek na jazyku. Je to indikátor faktu, že se mi usadila v těle také HIV infekce?

Xanax a test 15. 11. 2018

Uživatel: xanax, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, Má Xanax vliv na výsledky testu? Dekuji.

Testy 14. 11. 2018

Uživatel: Tereza, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, byla jsem na testech 61den po riziku, výsledky negativní a další test jsem podstoupila 121den (bylo to 24dni po ukončení léčby chlamydii antibiotiky a 3den co J jsem začala brát polygynax na vaginální mykozu, který obsahuje antibiotikum). Výsledky byly opět negativní, chci se jen ujistit, že ten polygynax nemohl výsledky ovlivnit? Děkuji za odpověď

Testování cizinců v ČR 14. 11. 2018

Uživatel: Cage, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, jsem cizinec v ČR a byl jsem v malém městě, kde nyní pobývám na odběr u firmy, která běžně dělá odběry pro obvodní lékaře.... Náhlásil jsem meno a číslo pasu. Po týdnu jsem přišel na jejich pracoviště s tím, že mě na této pobočce test nevydají jak slíbili ale musím na centrálu do okresního města..?? Mám se obávat toho, že jsem pozitivní a jenom budou ode mě mámit nové a nové informace, například kde bydlím nebudu z toho mít ještě právní dohru...? Paní řekla, že žádanka byla neúplně vyplněná a je třeba něco dopsat a proto tam musím osobně do města. Popravdě, moc tomu nevěřím a obávám se, že jsem pozitivní, přestože se testuji jenom kvůli mé přítelkyni a sex jsem neměl 6 let. Jsem z toho zdrcený. Jak to vidíte?

antibiotika a test po 56 dnech od rizika 14. 11. 2018

Uživatel: Smoliae, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý deň vopred ďakujem za odpoved včera som bol v HIV centre pre výsledok dal som sa testovať po 56 dňoch od rizika medzi tým som bral doxyhexal a mdeoflexin proti zápalu prostaty mohli ovplyvniť test? Mám ísť znova za mesiac alebo sa môžem na to spoľahnúť ďakujem za odpoved

ora quick 13. 11. 2018

Uživatel: shelby, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda mohu považovat za spolehlivé toto. Po rizikovém styku jsem si udělala 3 testy ora quick s odstupem několika měsíců. Poslední cca rok po rizikovém styku. Všechny vyšly negativně. Mohu to považovat za spolehlivý výsledek? Děkuji

Hodnoty v krevním obraze 13. 11. 2018

Uživatel: R., Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, jsou nějaké hodnoty v běžném krevním obraze, které bývají v případě nákazy mimo normu? Děkuji.

Doba výsledků 12. 11. 2018

Uživatel: Pepa, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den chci se zeptat byl jsem na kompletním vyšetření na pohlavní nemoce na kožní ambulanci. Doktorka mi řekla že do 14 dní by měli být výsledky. 13 den mi volali, že už jim chodí výsledky a ať se stavím za týden a den celkem 21 dní po testech. Pokud bych byl hiv pozitivní vědělo by se to dřív? Mám strach že se dělal ještě nějaký jiný teď na hiv jakože potvrzující hiv+ a proto se to prodloužilo. Jen bych rád věděl jak dlouho to trvá zda je to normální. Děkuji za odpověď.

Ovlivnění testu 12. 11. 2018

Uživatel: Kiki, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, vím, že po třech měsících jsou testy již spolehlivé. Přesto bych se chtěla ujistit, jestli při testování přímo v 90. den nemohly být výsledky ovlivněny v případě, že beru dlouhodobě léky na štítnou žlátu (Letrox) a byla jsem nachlazená, tzn. brala volně prodejné léky na nachlazení a podporu imunity? Děkuji za odpověď

Ovlivnitelnost 9. 11. 2018

Uživatel: Xxx, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den ,prosim jsou nějaké nemoci,léky ,špatná imunita , co by mohlo ovlivnit negativní výsledek? Nebo to neovlivní nic..je-li dodržena doba 3 a vice měsíců? Moc dekuji.

SERONEGATIVNA INFEKCIA 8. 11. 2018

Uživatel: Peter, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

dobrý deň , čítal som, že existujú ľudia, ktorí netvoria protilátky voči HIV a tým pádom nikdy nebudu detekovatelný ako HIV + bežne dostupným screeningovým testom? je to pravda?

Spolehlivost. 8. 11. 2018

Uživatel: Katka, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den mohu se zeptat zda ovlivní hiv test špatná.imunita? Potvrzenou ji nemam..jen se ptám. Byla jsem na testech rizikové.chování 2 roky zpět...výsledek negativní 0.09 ...můžu se na to spolehnout? Moc děkuji.

Test 8. 11. 2018

Uživatel: Aleš, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, lze přibližně procenty vyjádřit jak často je výsledek rychlotestu falešně pozitivní. Stává se to často nebo to je výjimečné ?

Spolehlivost testu 6. 11. 2018

Uživatel: Jana, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, může mít chronický zánět zubu vliv na spolehlivost HIV testu? Stačí test po 3 měsících od rizika ? Děkuji

2otázky 6. 11. 2018

Uživatel: péta, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den,mám na vás dvě otázky:1.Existují nějaké léky,které by mohly ovlivnit testy na hiv a pokud ano jaká je doporučená doba se nechat testovat od posledního požitá léku? 2.Které orgány a části těla virus napadá nejvíce?

Spolehlivost po určitě době 6. 11. 2018

Uživatel: Venda, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den rad bych se zeptal jak bude spolehlivý test, který se bude provádět 81 dni od rizika? Je lepší este chvilku počkat nebo už je to velmi spolehlivé. Dekuji za odpoved

test imunologicke okno 6. 11. 2018

Uživatel: Michal, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, chci se zeptat, když jsem šel na test HIV bylo mi sděleno po dotazu, zda se na výsledek mohu spolehnout mi lékařka krevního centra řekla, že pokud se riziko odehrálo před 3-mi týdny, tak ano. V mém případě v době testu to bylo 6 týdnů, ktereé jsou podlé vás nedostačující. Mohu se zeptat, proč mi lékař, krevního centra, a snad nejen mě dává takto klamavé informace. Děkuji za odpověd.

Pichnutí a antigen 4. 11. 2018

Uživatel: Pichnutí a antigen, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, Je možné že v situaci transmise víru přes vpich po jehle výsledky nebudou spolehlivě i po 3 měsících kvůli malé koncentraci víru a neukazani se antigenu ani protilátek ? Děkuji za odpověď.

Množství antigenu a primoinfekce 4. 11. 2018

Uživatel: Otazka, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, Může být množství antigenu ve krvi tak malé že nebude vykryto testem ale zároveň vir už vyvolává primoinfekce?

Je to možné? 3. 11. 2018

Uživatel: I., Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, Je možné že antigen vymizí a protilátky nebudou ještě vytvořené u člověka s oslabenou imunitou kupříkladu po antibiotiku? Děkuji za odpověď.

HIV a Syfilis test po 80dnech 2. 11. 2018

Uživatel: Sky, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, Rad bych se zeptal jak moc je rizikový orální sex - měl jsem jej aktivně před 2ma měsíci bez ejakulace do úst - nyní půjdu na testy (v den testu to bude 80dni) - jak moc se mohu na výsledek spolehnout? Nechám se otestovat na HIV a Syfilis. Poranění v ústech co vím, tak žádné nebylo a příznaky nějaké nemoci jsem také neměl - jen lehké nachlazení bez vysoké teploty. Dekuju moc za odpověď

Spolehlivost testu 2. 11. 2018

Uživatel: Lucka, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, po 93 dnech od rizika jsem byla na HIV testech , výsledek negativní. Asi za dva týdny po testování se u mě objevila kandidoza v ústech. Všude se píše že je to příznak HIV. Mám jít pro jistotu na další test ? Děkuji

testy 2. 11. 2018

Uživatel: peta, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,dá se například na bulovce objednat na každoroční testování?Děkuji.

výsledek testu 1. 11. 2018

Uživatel: petrp, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, přítelkyně je těhotná a v průkazce má HIV 0,29. Co to znamená? Doktorka jí řekla, že má všechyn testy v pořádku, jen nerozumíme tomuto, když mábýt vše v pořádku. Děkuji

Imunologické okno 31. 10. 2018

Uživatel: Kiky, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, v prvé řadě bych vám ráda poděkovala za práci, kterou děláte a denně tak pomáháte spoustě lidem. DÍKY! Můj dotaz se týká imunologického okna při testování na HIV. Jako spolehlivá doba k testování, kdy výsledek testu není ovlivněn žádnými faktory, je udáváno tři měsíce. Zároveň se v odpovědích často objevuje počet dní 90. Tři měsíce = 12 týdnů = 84 dní. Jak to tedy, prosím, vlastně je? Děkuji za odpověď

Výsledky testu 31. 10. 2018

Uživatel: hanas, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jaké jsou výsledky testů na HIV? Negativní a pozitivní? Nebo může být i něco mezi? Děkuji za odpověď

Bude test spolehlivý po takové době? 30. 10. 2018

Uživatel: fdn, Téma: Testování na HIV, spolehlivost testů a místa kde se testovat

Dobrý den, Mám otázku jesli pokud riziková situace byla na začátku září(kontakt krvácející rany s klikou v hiv centru), bohužel jsou příznaky a během září použivalo se dva antibiotka a léky pro zlepšení imunity tak testování na začátku listopadu bude už spolehlivé nebo je třeba čekat ještě měsíc?

Aktuální počet dotazů v databázi: 2265

CSAP nove logo

Podpořte nás!

 

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.