Sanitka otestovala v červnu zatím přes 100 lidí

Stále více zájemců využívá možnosti nechat si udělat bezplatný a anonymní HIV test v sanitce Domu světla. Svědčí o tom i fronty zájemců, které se vytvořily během uplynulých pražských výjezdů.

Sanitka byla přistavena ve čtvrtek 8. června v Praze na I.P. Pavlova, kde bylo otestováno 54 lidí a na Praze 4 na Brumlovce před budou společnosti HP. Zde možnosti HIV testování využilo 56 zájemců.

Kromě HIV provádíme na základě vyhodnocení předtestového poradce test také na syfilis, v obou případech prostřednictvím rychlotestů. Výsledky jsme schopni sdělit do několika málo minut na místě. V červnu nás čeká druhý noční výjezd na Vinohrady, v sobotu 24. června nás najdete v době od 23:00 do 02:00 před Vinohradským pavilonem na Praze 2, poslední červnový týden, konkrétně v úterý 27.6. od 16:00 do 19:00 budou dvě sanitky na Praze 5. První před vstupem do metra Anděl a druhá Na Knížecí.

Aktualizovaný rozpis mobilního testování naleznete na webu http://www.hiv-testovani.cz/mobilni-hiv-testovani-sanitka-z-domu-svetla.html

CSAP nove logo

Podpořte nás!

 

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.