Mobilní testování v Karlovarském kraji

Mobilní poradna bude brázdit Karlovarský kraj, v září projede tři jeho velká města. Testovat se bude v Karlových Varech, Sokolově a Chebu.

Všem zájemcům nabídneme poradenství v oblasti HIV a v návaznosti na to také test na HIV, případně další infekce. Hlavní výhodou mobilního testování je rychlost testu - výsledek se dozvíte již do několika minut. Odběr krve se provádí takřka bezbolestně, postačí nám několik kapek krve z bříška prstu. Navíc nemusíte chodit do žádného "kamenného" zdravotnického zařízení a přívětivá je i doba, kdy se bude testovat. Test si tak můžete nechat udělat třeba cestou z práce, ze školy nebo během nákupů.

Chcete-li si pobyt v sanitce co nejvíce zkrátit, vyplňte si v klidu dotazník na adrese www.hiv-testovani.cz/chcitest. Nezapomeňte si poznamenat osmimístný kód, který sdělíte pracovníkovi v sanitce.

Sanitku najdete na následujících místech, vždy v čase od 14 do 18 hodin:

6.9.2018 Cheb Křižovatka ulic Svobody a Šlikova, u obchodního domu Prior

https://mapy.cz/s/2WyGG

7. 9. 2018 Karlovy Vary

Parkoviště OC Varyáda, Kpt. Jaroše 31

https://mapy.cz/s/2WyIh

8. 9. 2018 Sokolov v blízkosti Domu kultury, nám. Budovatelů,
v rámci Hornických slavností

https://mapy.cz/s/2WyIr

Mobilní testování na HIV patří k nejlevnějším a nejúčinnějším způsobům, jak cíleně vypátrat infikované osoby a včas jim zajistit léčbu. Podle údajů SZÚ bylo vloni v Česku realizováno v různých zařízeních celkem 1 360 042 HIV testů s odhalením 254 HIV infekcí - celorepublikově muselo být v průměru na jeden odhalený případ HIV uskutečněno 5354 testů. Přitom jen v nákladech bez lidské práce je oceněn laboratorní HIV test na 300 Kč. Jedno odhalení HIV infekce tak stojí jen v realizaci testů 1,6 milionů korun. Pokud vyčleníme jen mobilní testování, realizoval Dům světla v loňském roce v sanitkách 2502 testů a odhalil 17 případů HIV, pozitivní byl tedy každý 147. test. Rychlotest je navíc levnější než laboratorní test a jeho výsledek je v terénu na počkání. Úsporu a efektivnost mobilního testování tak dokáže vyhodnotit i laik.

#image_description_306#

Obrázek č. 138

Podpořte nás!

 

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.