JDEME TI VSTŘÍC - v Praze i v regionech

Bohužel se téma HIV v současné době nejvíce dotýká gayů a bisexuálů. Každoročně až 80% všech nových případů HIV infekce připadne právě na gay komunitu. Zapomeň na předsudky, že problém je v neodpovědném chování a nepoužívání kondomu. Tak jednoduché to není. Poslední studie dokonce ukázaly, že gayové používají kondom více než heterosexuálové. Příroda však intimní styk mezi muži nezařídila z hlediska přenosu infekčních nemocí zrovna nejlépe a tak je riziko nákazy z objektivních důvodů mnohem větší než u většinové populace.

Přičti k tomu vysoký počet infikovaných gayů v relativně malém „rybníku“ menšinové komunity a problém může být na světě. Pravděpodobnost, že se potkáš s pohlavně přenosnou infekcí, tak rapidně roste.

Je důležité znát svůj HIV status. Jedná se o tvoje zdraví a také o zdraví tvých partnerů. Včasná léčba v případě zjištění HIV pozitivity je nejen prevencí dalšího přenosu infekce, ale zejména dosažení tzv. nulové virové nálože ti zabezpečí kvalitní a dlouhý život, stejný, jaký má příslušník zdravé populace. Nicméně, obdobně jako u každé civilizační nemoci, mohou přijít komplikace nebo souběh s jinými onemocněními. Proto je rozhodně lepší se chránit před HIV i dalšími infekcemi. Nejlepší ochranou je partnerská věrnost a používání kondomu s využitím lubrikačního gelu. Vysokou ochranou před HIV poskytuje i pre-expoziční profylaxe (PrEP).

Choď na testy nejméně jednou za rok až dva, a to i když si myslíš, že riziko nákazy bylo zanedbatelné. Protože jen tak si můžeš být jistý, že se případná nákaza odhalí včas. A nezapomeň, že kromě HIV se v posledních letech výrazně šíří i syfilis, což je jedna z příčin nárůstu HIV v gay komunitě.

Česká společnost AIDS pomoc se výrazně snaží přiblížit gayům v možnostech testování i dostupné ochrany (bezplatná distribuce kondomů a lubrikačních gelů). Testujeme ve večerních i dopoledních hodinách v Domě světla v Praze, ale také jednou týdně v regionálních poradnách v Ostravě, od loňska v Olomouci a od letošního dubna také v Teplicích. Ve čtvrtek 18. května otevřeme pracoviště v Českých Budějovicích. V těchto poradnách provádíme laboratorní testy.

Dnes je již samozřejmostí také mobilní testování v sanitním voze. Několikrát měsíčně nás najdeš testovat v odpoledních a večerních hodinách v Praze, zejména na Andělu, autobusovém nádraží Na Knížecí, u stanice metra I.P. Pavlova a na Vinohradské třídě. Po vzoru španělských organizací připravujeme už na květen a červen noční testování u Vinohradské tržnice v Praze. V Brně testujeme v Pekařské ulici a v dalších městech zejména u nádraží a v blízkosti obchodních center. V sanitce jsme schopni sdělit výsledky testů na HIV i syfilis do několika málo minut. Právě v těchto dnech kupujeme další sanitní vůz, abychom dokázali ještě více vyjít vstříc LGBT komunitě a testovat častěji a na více místech.

JP

CSAP nove logo

JDEŠ K NÁM NA TESTY?

Obrázek č. 100

SANITKA

Dílky nové dotaci Hlavního města Prahy ve výši 70 000 Kč jsme schopni prozatím zabezpečit mobilní testování alespoň jednou měsíčně, ale pouze v Praze.


Vinohradská tržnice v Praze,
nedaleko klubů TERMAX, TerMIX a Factory
noc ze soboty 23. na neděli 24.3.
čas: 23:00 - 02:00 hod.
Pozor v neděli 25. března na změnu ze zimního na letní čas, 2:00 → 3:00 hod.

... PRŮBĚŽNÝ PLÁN SANITKY

Obrázek č. 68
Obrázek č. 69
prevence

Podpora naší činnosti formou DMS

Obrázek č. 5

Odešlete SMS ve tvaru:
DMS AIDSPOMOC 30
DMS AIDSPOMOC 60
DMS AIDSPOMOC 90

na číslo: 87 777

Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
ČSAP obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.

Informace o trvalé podpoře zde .

Službu Dárcovské SMS zajišťuje
Fórum dárců.

Obrázek č. 6

Poradenská telefonní linka HIV a práce

Na lince 800 550 540 poskytujeme základní odpovědi zaměstnavatelům a zaměstnancům na dotazy týkající se nedorozumění a mýtů z oblasti HIV. Naším cílem je podpořit bezproblémové zaměstnávání HIV pozitivních osob a odstranit bariéry, které jim brání v nalezení nebo udržení zaměstnání.

Obrázek č. 4

Ministerstvo zdravotnictví ČR

Obrázek č. 51

Ministerstvo zdravotnictví ČR v rámci Národní program řešení problematiky HIV/AIDS podporuje pravidelně naše preventivní aktivity.

Magistrát hlavního města Prahy

Obrázek č. 55

Magistrát hlavního města Prahy přispívá na fungování azylového domu a na preventivní činnost.

Ministerstvo vnitra České republiky

Obrázek č. 57

Ministerstvo vnitra ČR pomáhá realizovat akreditovaný dobrovolnický program v naší organizaci.

GlaxoSmithKline

Obrázek č. 56

GlaxoSmithKline pomáhá naší organizaci realizovat preventivní aktivity po celé České republice.

Alza.cz

alza.cz

Děkujme společnosti Alza.cz za hmotné dary z oblasti výpočetní techniky a elektroniky.

Gilead

Gilead

Společnost Gilead Sciences, s.r.o – podporuje naši společnost v oblasti mobilního testování a preventivních aktivit.

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.