Čtvrteční HIV testování opět překonalo rekord

106: to je rekordní počet zájemců o bezplatné a anonymní HIV testy, které ve čtvrtek 11. 8. 2016 během 4 hodin prověřila mobilní laboratoř České společnosti AIDS pomoc na pražském Andělu. Mobilní HIV testování je součástí preventivních akcí pořádaných v rámci LGBT festivalu Prague Pride 2016.

Testování HIV na Andělu včera trhalo rekordy

Tisková zpráva 12. srpna 2016

Rekordní počet lidí otestovala včera mobilní laboratoř České společnosti AIDS pomoc (ČSAP) na pražském Andělu, která nabízela HIV testy zdarma v rámci festivalu Prague Pride. Od 17 do 19 hodin provedli 106 testů, přičemž obvykle za 4 hodiny proběhne zhruba padesátka testů. "Velký zájem jsme zaznamenali už před čtrnácti dny při mobilním testování na I. P. Pavlova, kde nás navštívilo 105 lidí," uvedl ředitel Domu světla Jiří Pavlát. Pro zvýšený zájem o testování přistaví ČSAP celkem pět mobilních laboratoří /sanitek/ do Letenských sadů v sobotu 13. srpna od 14 do 21 hodin, kdy tam odpoledne proběhne hudební festival Prague Pride. "Očekáváme, že v sobotu bychom mohli otestovat až 800 lidí," dodal Jiří Pavlát. Před testem je s každým zájemcem nebo zájemkyní uskutečněn poradenský rozhovor a pak je mu následně odebrána v mobilní laboratoři kapka krve pro rychlotest. Výsledek je dostupný do 20 minut a je nutné si ho vyzvednout osobně. Kompletní výsledky sobotního testování na Letné budou známy v pondělí po jejich potvrzení Národní referenční laboratoří. Testování HIV zdarma probíhá v rámci LGBT festivalu Prague Pride, který v Praze probíhá od 8. do 14. srpna. Prevence HIV je jedním z tematických fokusů letošního ročníku, který se soustředí na téma lásky.

Pro více informací kontaktujte:

Tematika HIV: Lukáš Volf, PR manažer Domu světla, 723805861, lukas.volf@aids-pomoc.cz

Prague Pride: Bohdana RAMBOUSKOVÁ, PR manažerka, 606191154, bohdana@praguepride.com

Obrázek č. 138

Podpořte nás!

 

Podpořeno Hlavním městem Praha a Ministerstvem zdravotnictví ČR prostřednictvím dotací projektů zaměřených na prevenci HIV/AIDS.